Nazwa forum

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2008-08-18 17:40:16

Seler

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-08-17
Posty: 8
Punktów :   

Muzyka

Jako, że nie wiedzialem, czy moge wrzucic te kilka nazw zespolow do tematu Inspiracje (mnie osobiscie pewne brzmienia pobudzaja do myslenia... cholernie!), utworzylem osobny i - mam nadzieje - przydatny topiczek "Muzyka". Wrzucajcie tu nazwy wykonawców, którzy są zbieżni w jakiś sposób z klimatem ATD czy inspirują Was brzmieniem albo trescia utworow. Zapewne wielu podanych tu autorow przewinie sie na naszych przyszlych sesjach, wiec sadze, ze ten temacik to nie tylko offtop.

Isis, Neurosis, Electric Wizard, czyli stoner/sludge/doom jak dla mnie sa prawie idealnym odwzorowaniem klimatow post-apo. Sluchajac ich obrazy same zaczynaja krystalizowac sie przed oczami. Brudne, niskie, poszarpane brzmienie, charczacy, ale jakby nieco nieobecny wokal, wolne, pulsujace tempa - to wszystko potrafi odurzyc. Czasami jest to zbyt monotonne i otepiajace umysl, a nawet meczace, ale chyba nie dlatego ludzie siegaja po post-apo, zeby rozkosznie przeskakiwac bosymi stopkami po lukrowej laczce.

Fear Factory - zdecydowanie szybsze tempa (industrial/death). IMO szczegolna uwage trzeba zwrocic na starsze albumy.

W/w zespoly pojawialy sie wielokrotnie jako tlo scenariuszy NS. Teraz cos swiezego, czego nie mialem jeszcze okazji uzyc - Laibach. Probowalem go juz kiedys wplatac, delikatnie wtracac, ale wydalo mi sie to wrzucaniem pietnastej wisienki na tort. Teraz jest wolne pole, bo i tematyka nieco inna. Slowenski juz prawie 30-letni Laibach to bardzo specyficzny industrial - rytmy przywodzace na mysl wojskowe marsze, niemieckojezyczny wokal i elektroniczne brzmienie a la techno (tylko niech was slowo "techno" nie zwiedzie!). Polecam zerknac na nieco lepszy opis w wiki http://pl.wikipedia.org/wiki/Laibach, a najlepiej po prostu tego posluchac - muzyke ciezko przelac na slowo pisane.

Rammstein! Tak, wiem - MTV, komercha i te sprawy. IMO pasuja calkiem dobrze.

GIGANT WGNIATAJACY W ZIEMIE - utwór Doorsów "The End" z Czasu Apokalipsy Coppoli. Komentarz zbedny

Ostatnio edytowany przez Seler (2008-08-18 17:43:21)

Offline

 

#2 2008-08-18 21:18:07

Mr.Jingles

Administrator

Zarejestrowany: 2008-08-15
Posty: 21
Punktów :   

Re: Muzyka

Szymon klimatami cięższymi to ja może klimat z innej beczki:

Ink Spots Jazz lat 40/50. Naprawdę ma to wspaniały klimat, dodaje apokalipsie groteski, dystans do całego pesymizmu w systemie. Zresztą dwie ich piosenki pojawiły się w obu częściach Fallouta. Trzeci kawałek (jeden z najsłynniejszych) pojawi się w nadchodzącym Fallout 3.
http://pl.youtube.com/watch?v=DetY35bQVAk

Bioshock Polecam ściągnąć (legalny, darmowy) soundtrack z owej gry. Klimat, mrok, mistycyzm. Idealne do bardziej odjechanych lokacji w naszym systemie.

War Pigs Legendarny kawałek Black Sabbath, sam początek idealnie pasuje do naszego systemu. Zresztą w początkowej twórczości Sabbathów (Black Sabbath, Paranoid, Sabbath BloodySabbath) można dopatrzeć się inspiracji.

Offline

 

#3 2008-08-19 22:41:49

Kossa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-08-15
Posty: 18
Punktów :   

Re: Muzyka

Nie mam żadnej ciekawej muzy do zaproponowania, ale mam fajny pomysł jak wasze idee umieścić w podręczniku.
Zwykle działy o poradach na dobrą sesję są nudne, jałowe i nikt ich nie czyta. Nawet w bardzo fajnie napisanym przewodniku po świecie Neuroshimy rozdział ten to puste strony, których nikt nie czyta.
My natomiast umieścimy porady co do muzy na sesji jako niby audycja radiowa, w której dwóch spikerów będzie opisywać poszczególne zespoły i sytuacje, w których poszczególne kawałki najlepiej będą pasowały. Całość musi zachować klimat całego systemu i mieć trochę "jaj". Moim zdaniem ten oryginalny pomysł ubarwi nasz podręcznik i pozwoli jeszcze lepiej wprowadzić nowego gracza do świata After the Day.

Improwizowaną próbkę tego co mam na myśli wysłałem Szymonowi.

"Fragmenty audycji Jezza i Mike'a"
- Kiedyś słuchałem Fear Factor gdy za oknami grzmiały bomby i na prawdę miało to swój urok

- No cóż wiem Jezz ze lubisz mocne klimaty ale czasem lepiej dorzucić nieco swojskiego jazzu polecam- Ink Spots


Oczywiście musiałoby to być bardziej rozbudowane i mocniej przemyślane

Offline

 

#4 2008-08-19 23:03:55

Mr.Jingles

Administrator

Zarejestrowany: 2008-08-15
Posty: 21
Punktów :   

Re: Muzyka

Ale spikerzy będą z lat, w których dzieje się system? Bo jeśli tak to ludziom wysadziłoby przysadki czaszkowe jakby mieli słuchać Neurosis czy nawet Black Sabbath. Chociaż...jeśli żyją w takim bałaganie to kto wie?

Aczkolwiek jestem jak najbardziej za - dobry pomysł.

Offline

 

#5 2008-08-20 01:27:10

Seler

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-08-17
Posty: 8
Punktów :   

Re: Muzyka

Filmik z ink spots rozwalil mniedoszczetnie

Co do tego pomysłu ze zrobieniem działu z muzyką na sesje w podreczniku w formie audycji radiowych jestem ZA!
ALE...
Fucktycznie uwagi Pawla sa sluszne. Spikerzy nie moga mowic o nieistniejacych zespolach. Zachowajmy jakis wzgledny realizm. Przykro mi, ze moj post jest jalowy i nic nie wnosi
Brak pomyslu we lbie i po prostu nie wiem jak rozwiazac ten problem.

Ostatnio edytowany przez Seler (2008-08-20 01:28:27)

Offline

 

#6 2008-08-20 12:30:55

Kossa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-08-15
Posty: 18
Punktów :   

Re: Muzyka

Dodamy na końcu, że zespoły o których mówią spikerzy oczywiście są dzisiejsze, w latach w których toczy się gra słuchano... i tu da się nazwy jakiś jazzowych kapel i innych.

Apropo...
Jutro czeka mnie kolejne malowanie, więc na razie jestem wyłączony z użytku...

Ostatnio edytowany przez Kossa (2008-08-20 12:31:21)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.legx.pun.pl www.lifeofnarutorpg.pun.pl www.chrzescijanie.pun.pl www.eti2011r.pun.pl www.7b2009.pun.pl